Innowacyjne depozytory kluczy
Hartmann Security

System zarządzania kluczami - schemat działania

Jednym z najważniejszych punktów zapewnienia bezpieczeństwa obiektowi jest określenie prawa dostępu pracownikom do określonych miejsc. Brak kontroli przebywających pracowników bądź gości na terenie obiektu może powodować nieodwracalne w skutkach sytuację: kradzież ,zniszczenie dokumentów bądź innego sprzętu, naruszenie tajemnic handlowych oraz dostęp do nich osób niepowołanych. Dzięki systemowi zarządzania kluczami można jasno określić prawa dostępu poszczególnym pracownikom a w przypadku sytuacji alarmowej sprawdzić kto jest nią odpowiedzialny.


Podstawowe funkcje zabezpieczające prawidłowy obieg kluczy:
- wydawanie kluczy
- deponowanie kluczy
- przechowywanie kluczy
- raportowanie


Wydawanie klucza:
Identyfikacja pracownika za pomocą karty zbliżeniowej lub kodu PIN
Po prawidłowej autoryzacji pracownika możliwość pobrania przez niego z depozytora jedynie ściśle określonych kluczy do których wcześniej zostały mu przypisane prawa. Pozostałe klucze nie są możliwe do pobrania.
Informacje systemowe dotyczące zdarzenia pobrania klucza:
- który użytkownik, o której godzinie, jaki klucz pobrał.

Deponowanie klucza:
Po prawidłowej identyfikacji użytkownika za pomocą kart zbliżeniowej lub kodu PIN możliwość zdania klucza w określone gniazdo dokujące depozytora.
Informacje systemowe dotyczące zdarzenia pobrania klucza:
- który użytkownik, o której godzinie, jaki klucz zdał.

Przechowywanie kluczy:
Klucze są przechowywanie w zabezpieczony sposób w stalowym depozytorze posiadającym podłączenie do sieci lokalnej (Ethernet) oraz centrali alarmowej. Każde gniazdo z kluczem posiada mechaniczną blokadę, która uniemożliwia pobranie klucza przez osobę nieuprawnioną. Zamek elektromagnetyczny posiada czujnik otwarcia, co pozwala na wygenerowanie alarmu w przypadku próby włamania.
Każdy klucz bądź pęk kluczy jest trwale połączony z brelokiem dokującym jednorazową plombą z indywidualnym i niepowtarzalnym numerem seryjnym. Konstrukcja plomb uniemożliwia ich rozerwanie bez użycia specjalnych narzędzi.

Raportowanie:
Każdy klucz posiada swoją historię pobrań. Takie rozwiązanie zapewnia informacje o pobraniach i zdaniach klucza, wszelkich sytuacjach alarmowych związanych z konkretnym kluczem bądź użytkownikiem, bieżącą informację o kluczach pobranych wraz z informacją kto jaki klucz posiada i od kiedy. Podgląd w formie elektronicznej depozytora pozwala rozeznać się w kluczach aktualnie pobranych.
 

24-10-2011

W dniu 13. października firma Hartmann Tresore zaprezentowała podczas konferencji dotyczącej ochrony obiektów strategicznych nowe rozwiązania zarządzania kluczami oraz system śledzenia przedmiotów lub osób w czasie rzeczywistym. Innowacyjny system depozytorów kluczy wyposażony w specjalne znaczniki pozwala na określenie w czasie rzeczywistym położenia klucza na danym obszarze z dokładnością do 15 cm. Depozytory kluczy wyposażone w tą opcję są już dostępne w sprzedaży. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

 

Zespół Hartmann Security


--------------------------------------------------------------------------------

 

 

31-08-2011

W ofercie Hartmann Security pojawił się nowy depozytor kluczy HT ES 80Q oraz HT ES 40Q. Dzięki zmienionym wymiarom depozytor zajmuje mniej miejsca, co pozwala na montaż nawet w węższych korytarzach lub przejściach. Przy pełnym otwarciu drzwi światło przejścia ograniczone jest jedynie o 40 cm! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą depozytorów!

 

Zespół Hartmann Security


--------------------------------------------------------------------------------

 

 

17-08-2011

Bardzo miło nam zakomunikować, że depozytory kluczy Hartmann Security zyskały nową opcję zarządzania kluczami poprzez serwis WWW. Aplikacja WebMan 2.0 pozwala na zarządzania kluczami w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca na świecie. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma już konieczności połączenia siecią logiczną budynków znajdujących się w różnych lokalizacjach. 

 

Zespół Hartmann Security


--------------------------------------------------------------------------------
 

 

25-07-2011

Szanowni Państwo!

Z wielką przyjemnością pragniemy zaprosić do zapoznania się z naszymi depozytorami kluczy podczas XVII Międzynarodowych Targów Logistycznych LOGISTYKA , odbywających się w Kielcach w dniach 5-8 IX 2011.

Podczas wystawy zaprezentujemy innowacyjny system zarządzania kluczami Hartmann Security. Kolekcję depozytorów kluczy uzupełnią mechaniczne zabezpieczenia pasywne - sejfy i kasy pancerne a także automatyczne skrytki depozytowe z funkcją rozpoznawania deponowanego przedmiotu.

Do zobaczenia na targach!

 

Zespół Hartmann Security