Innowacyjne depozytory kluczy
Hartmann Security

Sejfy samochodowe

Nowy wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (sygn. akt III SA/Wa 3158/12) daje prawo pełnego odliczenia podatku VAT od bankowozu podatnikom prowadzącym jakąkolwiek działalność gospodarczą. Według Sądu, w tym wypadku nie jest istotny rodzaj prowadzonej działalności, w której wykorzystuje się bankowóz. Nie ma też znaczenia, co jest przewożone: gotówka czy tajne akta.

Po wejściu w życie 1. stycznia 2011 r. przepisów o odliczaniu VAT od tzw. pojazdów specjalnych sporo przedsiębiorstw nabyło samochody specjalistyczne do przewozu wartości pieniężnych. Przeważnie były to zwyczajnie nowoczesne auta wyposażone w sejf zamocowany w bagażniku. Służby skarbowe, które nie zgadzały się z odliczaniem VAT od takich pojazdów, stwierdzały, że jako bankowozy funkcjonują także limuzyny z małą skrytką lub kasetką na pieniądze. Według nich nie jest to całkiem zgodne z prawem. WSA w Warszawie nie przyznał jednak temu uzasadnieniu racji, lecz skłonił się do argumentacji podatnika.

Orzeczenie z 9. kwietnia 2013 r. uprawnia podatników do pełnego odliczenia VAT z faktur potwierdzających najem, leasing lub nabycie bankowozów używanych do przewożenia zarówno gotówki, jak i dokumentów tajnych. Właściwe stosowanie przepisów ustawy o VAT umożliwia montaż w pojeździe sejfów bądź skrytek bankowych, co w następstwie ma gwarantować prawo odliczenia VAT od kupna pojazdu i paliwa.

Ten przepis z pewnością będzie miał udział we wzroście zainteresowania sejfami samochodowymi i skrytkami depozytowymi, których zamontowanie może przystosować zwykły samochód do wymogów auta specjalnego. Nasz sejf samochodowy ma 200 mm wysokości i 600 mm średnicy. Grubość płyty drzwi sejfu do samochodu wynosi 6 mm, zaś samego korpusu - 3 mm. Drzwi sejfu są łamane i otwierają się do góry o 110°. Otwory w tylnej ścianie i dnie umożliwiają zamocowanie sejfu samochodowego w miejscu, gdzie zwykle mieści się koło zapasowe. Sejf jest wyposażony w zamek kluczowy i cztery przegródki. Lakier sejfu do samochodu standardowo jest jasnoszary (RAL 7035).

Zachęcamy Państwa do poznania oferty sejfów do samochodu i skrytek depozytowych firmy Hartmann Tresore. Zapraszamy także do skontaktowania się z naszym działem handlu, aby pomóc Państwu wybrać właściwe zabezpieczenie, które można zamontować w samochodzie.

Bezpieczeństwo majątku przewożonego w samochodzie

Wielu firmom największa trudność sprawia przewożenie gotówki lub ważnych dokumentów z jednego miejsca na drugie. A przecież sytuacja taka ma miejsce bardzo często. Wystarczy, że istnieje konieczność przewiezienia dziennego czy tygodniowego utargu sklepu do banku i wpłata tam gotówki na odpowiednie konto. Lub przewiezienia ważnych dokumentów do kontrahenta, wybranego urzędu czy też po prostu do innej filii zakładu. W takich sytuacjach często wykorzystuje się samochody firmowe. Jednak trzeba pamiętać o tym, że po drodze mogą kierowcę spotkać różne sytuacje. Wystarczy jedynie, że zostawi on samochód na chwilę na parkingu przed stacją benzynową, by pojawiło się uczucie niepewności. Bo przecież właśnie w tym momencie, ktoś może włamać się do pojazdu i zabrać najcenniejsze rzeczy. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na to, by w poszczególnych samochodach pojawiły się profesjonalne sejfy samochodowe.

Powody, dla których warto korzystać z sejfów

Oczywiście wiadomo, że najważniejszym powodem, dla którego w samochodach pojawiają się sejfy jest zadbanie o bezpieczeństwo przewożonych dokumentów czy pieniędzy. Trzeba jednak zauważyć, że działanie to podyktowane jest także względami ekonomicznymi. Zamontowanie w samochodach sejfów samochodowych sprawia, że firma zyskuje możliwość odpisania kosztów eksploatacji takiego pojazdu od podatku VAT. Zgodnie z obowiązującym w naszym kraju prawem, właśnie zastosowanie sejfów samochodowych sprawia, że pojazd zostaje zaliczany do tak zwanych bankowozów. Dlatego też warto jest jak najszybciej zamontować taki sejf w aucie firmowym. Oczywiście pozostaje tutaj kwestia odpowiedniego doboru sejfu. Wiadomo przecież, że każdemu zależy na tym, by sejf ten był naprawdę wysokiej jakości. Tutaj możemy zaproponować Państwu rozwiązanie wręcz idealne. Sejfy samochodowe, których produkcją się zajmujemy, są doceniane przez wielu klientów. Głównymi zaletami oferowanych Państwu przez naszą firmę sejfów samochodowych są:

- łatwość montażu – budowa naszych sejfów do samochodów pozwala na sprawne zamontowanie ich w miejscu, w którym zazwyczaj przewożona jest zapasowa opona samochodowa. Daje to dodatkowe korzyści, ponieważ sejf zamontowany w takim miejscu nie jest widoczny, co gwarantuje bezpieczeństwo.

 

Sejf do samochodu

- funkcjonalność – sejf ma wymiary odpowiednie, by przewozić gotówkę oraz dokumenty. Jego wnętrze podzieliliśmy na cztery komory, by było jeszcze łatwiej go używać.

 

- praktyczne zamknięcie – mocny zamek oraz drzwiczki otwierane do góry ułatwiają korzystanie z naszego sejfu do samochodu

- solidne wykonanie – materiał, z którego stworzyliśmy nasze sejfy samochodowe jest odpowiednio trwały i wytrzymały, by zapewnić bezpieczeństwo przewożonym rzeczom w różnych sytuacjach

- elegancki wygląd – całą powierzchnie sejfów, które Państwu proponujemy, pokryliśmy trwałym szarym lakierem.

Zachęcamy do poznania szczegółów naszej oferty oraz kontaktu z pracownikami działu handlowego naszej firmy. Pozwoli nam to dopasować takie rozwiązania, które najlepiej sprawdza się w Państwa przypadku.